![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/331534818_918397659286719_5340872691887076903_n-1.jpeg)
Міжрегіональні дебатні турніри 2022/2023 навчального року відбулись наживо у Конотопі та Хмельницькому. Учасниками дебатів стали учні зі Львова, Івано-Франківська, Вінниці, Конотопа та Тернополя.
У жовтні минулого року Міністерство культури та інформаційної політики звітувало про 550 зафіксованих руйнувань об’єктів культурної спадщини і культурних інституцій внаслідок бойових дій. Руйнування були зафіксовані на території 14 областей. Найбільше в Донецькій, Харківській, Луганській, Київській, Чернігівській областях. Одиничні руйнування у Вінницькій, Львівській, Житомирській області та у місті Києві. 17 культурних об’єктів на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині повністю знищені, а стан 24 об’єктів невідомий.
«Україна з часів Другої Світової війни не стикалася з таким масштабом злочинів проти культурної спадщини. На сьогодні ми маємо безпрецедентну кількість руйнувань», розповіла заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.![]()
З огляду на важливість та актуальність теми, школярам у 2022/2023 навчальному році на міжрегіональних дебатних турнірах було запропоновано обговорити тему реконструкції пошкоджених історичних будівель. На позиціях «Pro» та «Contra» учні дебатували про різні аспекти реконструкції, яка буде надзвичайно актуальною у післявоєнний час.
Зустріч дебатантів у Хмельницькому
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/331719687_577803087613252_4486261619390307200_n-1.jpeg)
10 березня у Навчально-виховному комплексі №9 м. Хмельницький на міжрегіональному турнірі дебатували команди зі Львова, Івано-Франківська, Вінниці та Тернополя. Турнір відбувся між школярама 8-9 та 10-11 класів. Переможцями турніру стали Яна Фик, Софія Лис, Іван Яцков та Даніїл Резнік.
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/331764077_1611807695969420_3795656795991050360_n-1.jpeg)
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/331704026_187633950641846_7751607452864866355_n.jpeg)
Дебатанти та тренери відзначили якість проведення дебатного турніру, який вдалось провести наживо. За словами тренерки проєкту Ірини Томич, учасники отримали купу позитивних вражень від зустрічі. Про дебатний турнір німецько-української ініціативи «Молодь дебатує» розповіли на телеканалі «Перший Подільский».
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/maxresdefault-1024x576.jpeg)
Дебатний турнір у Конотопі
21 березня у Конотопі також відбувся наживо міжрегіональний дебатний турнір. На позиціях «Pro» та «Contra» зустрілись дебатанти з Конотопських ліцеїв №1 та №2.
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/konotop-1.jpeg)
Переможницею стала Софія Янченко, учениця 9-го класу математичного відділення Конотопського ліцею №1. Софія Янченко дебатує не вперше. Її тренер з Конотопського ліцею №1 Анатолій Олех відзначив персональне зростання школярки та якість дебатних виступів.
![](https://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2023/04/konotop-2.jpeg)
Тренер «Молодь дебатує» з Конотопського ліцею №2, Іван Белевщук відзначив якість підготовки учасників та можливість проведення турніру наживо.
«Пройшло все чудово. Дружня, приязна атмосфера. Взаємоповага учасників, всі погодилися з результатом. В плані організації все нормально. На жаль, з інших міст не було. Війна», зазначив Іван Белевщук.![]()
Переможці міжрегіонального турніру стануть учасниками національного півфіналу.