![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/204549669_3790631074379789_3058003078802704348_n-1-1024x768.jpeg)
«Хтось скаже: Диваки… літо надворі, а вони вчаться… Насправді, ми так чекали цієї можливості зустрітись, нагадати правила формату, навчити новачків, потренуватись і, нарешті, пограти. Які чудові наші учні, які круті у них тренери! Все було вчасно, влучно, відповідально і досконало», – розповідає про враження від Літньої дебатної школи викладач з Тернополя, тренер проєкту Олена Зарічна.
![](https://i1.wp.com/ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/DSC_0360.jpeg?ssl=1&resize=1080%2C1080)
![](https://i0.wp.com/ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/202997913_10158947383683880_4599630010316812486_n.jpeg?ssl=1&resize=720%2C720)
Четверта Літня дебатна школа
Літня дебатна школа вже стала традицією для учасників проєкту «Молодь дебатує» на заході України. Її організували в регіоні вчетверте. Для більшості учасників це була перша офлайн-зустріч з початку карантинних обмежень. 16-18 червня у містечко Славське завітали учні та викладачі зі Львова, Тернополя, Хмельницкого, Вінниці та Южноукраїнська.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/203707621_3790630874379809_2597663627102875073_n-1-1024x683.jpeg)
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/204687295_1922503117916636_1792284043937455231_n-1-1024x507.jpeg)
«Теми для дебатів були дуже актуальними, а можливість кожному учневі відчути себе як гравцем, так і членом журі стала наступним кроком в оволодінні вміннями та навичками справжніх дебатерів. Три дні промайнули, але діти знайшли собі нових друзів, домовилися про нові зустрічі та будують плани щодо подальших спільних ігор і турнірів», – розповіла тренер проєкту з Южноукраїнська Оксана Петренко.
![](https://i0.wp.com/ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/203109290_1922503194583295_8470426246341236434_n.jpeg?ssl=1&resize=1010%2C1010)
![](https://i1.wp.com/ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/203116672_1922503221249959_4953719289095404930_n.jpeg?ssl=1&resize=1010%2C1010)
Три дні учасники мали можливість відвідати тренінги та квести з дебатної методики. Під час заходів відбулись лекції на тему «Сильний аргумент» та «Філософія суддівства». За підсумками навчань відбулись дебати з тем: «Чи слід оцифровувати музейні експонати?» та «Чи слід інтегрувати українську та зарубіжну літератури в один навчальний предмет?».
«Молодь отримала неоціненну можливість вдосконалення навичок критичного мислення: написання пропозицій для вирішення питань, створення сильних аргументів та аналітичної промови для заключного раунду в дебатах. Школярі з величезним бажанням брали участь в усіх активностях школи», – розповіла викладач з Вінниці, тренер проєкту Наталія Фасоля.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/DSC_0359-2-1024x683.jpeg)
Навчання та знайомства
В рамках навчань у Літній дебатній школі відбулись також екскурсії місцевістю з метою ознайомити учасників з регіоном: пам’ятками, природою та українською вишивкою.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/199762782_1087845471625056_1531063569035077153_n-1024x768.jpeg)
«Різні регіони, у цей непростий для країни час доповнюють один одного. Наш проект-це набагато більше ніж дебати. Це обмін досвідом, це вивчення культури та пізнання менталітету різних регіонів країни, це підняття статусу української мови », – розповіла викладач зі Львова, тренер проєкту Надія Голубович, яка організувала культурні активності для учасників школи.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/06/204639723_3790630984379798_5469406780703028941_n-1024x683.jpeg)
За словами викладачів, навчання у Літній дебатній школі – це стимул для розвитку дебатного руху в регіонах.
«Знайомства, набутий досвід, спільне проведення усіх пунктів програми, емоції, враження – усе це назавжди залишиться у нашому житті і буде мотивувати до подальшої плідної спільної діяльності заради досягнення мети проекту в Україні. Літня дебатна школа для нас – стимул розвивати дебатний рух у нашому місті, зустрітися із учнями шкіл України, а головне, дебатувати, навчаючись, і навчатися, дебатуючи!», – зазначила викладач з Южноукраїнська та тренер проєкту Оксана Петренко.
Нагадаємо, ще одна Літня дебатна школа розпочне навчання 24 червня у с.Щасливцеве, Херсонської області.