Публікація сайту Нова Каховка.City від 11 листопада 2020 року.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/04/ueefxsux755f9fzabjto_th_lnd_xx-1024x573.jpg)
Понад 70 українських шкіл у 20 регіонах України, з жовтня до середини грудня, беруть участь в німецько-українському проєкті «Молодь дебатує», який цього року присвячений проблемі екології Дніпра та водного середовища країни. Школи-учасники вивчають питання промислового забруднення водного середовища і руйнування прибережних зон, жахливих наслідків забруднення води для флори та фауни, розбираються у проблемі якості питної води та загрози її нестачі, питаннях кліматичної політики.
Так, учні Каховського навчально виховного комплексу — гімназії з поглибленим вивченням іноземних мов, в рамках проєкту відвідали Каховський магістральний канал та зустрілись з керівництвом головної насосної станції. Учні гімназії також дізналися про одну з важливих проблем гідроекосистеми каналу — заростання водною рослинністю та обростання молюсками, що в свою чергу, тягне за собою додаткові енерговитрати, скорочення терміну служби насосних агрегатів, погіршення якості втрати корисного обсягу води та погіршення її якості
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/04/o_1ems490mt19ih1vdilj6h5g15kl2p-1024x682.jpg)
З 27 жовтня до середини грудня для учасників проєкту, в тому числі каховських школярів, проходять онлайн-лекції за участі провідних експертів галузі. Так, про іноваційний проєкт скрінінгу забруднюючих речовин у басейні Дніпра школярам розповіли представники Європейської водної ініціативи «EUWI+».
Зустрівся з учасниками проєкту голова Держводагенства України Валентин Шліхта.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/04/o_1ems4aqcg1a9814ig2v1umg16ph3e-1024x682.jpg)
До середини грудня плануються й інші заходи, до яких можуть долучитись ЗМІ з метою актуалізації важливого питання екології водного середовища України. Планується інформаційна кампанія у соціальних мережах за хештегами #чиставодаздоровежиття та #civilsocietycooperation. На сторінці проєкту «Молодь дебатує» у Facebook маємо постійні оновлення фото та новин з регіонів.
![](http://ukraineyouthdebates.de/wp-content/uploads/2021/04/o_1ems4bo0cb3j11jcj6011thphj43.jpg)
Серед міст, в яких школи долучились до проєкту: Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Полтава, Черкаси, Чернігів, Миколаїв, Суми, Херсон, Бердянськ, Краматорськ, Слов’янськ, Старобільськ, Білозерське, Вінниця, Житомир, Конотоп, Хмельницький, Кропивницький, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Дрогобич.